Tarczowy rębak z obrotnicą Skorpion 250 L
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI MOBILNE TARCZOWE

Opis urządzenia

Rębak SKORPION 250 L to wszechstronna maszyna dedykowana dla firm komunalnych i drogowych pozwalających na bardzo wygodne używanie maszyny w terenie miejskim i na poboczach dróg. Dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym zastosowanym w rębaku sprawdzi się on też w branży leśnej, gdzie obrotowy korpus maszyny ułatwi załadunek gałęzi do gardzieli rębaka. Maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi 20 cm oraz gardziel rębaka o wymiarach 420 mm (szerokość) i 255 mm (wysokość) sprawia, że Skorpion 250 L świetnie sprawdzi się przy rozdrabnianiu pni drzew oraz rozłożystych gałęziach.

System napędowy w rębaku Skorpion 250 L stanowi trzycylindrowy silnik diesla firmy Lombardini (moc 40,1 KM) chłodzony cieczą. Silnik rębaka jest w standardzie zabudowany maską „silent”. Taka zabudowa charakteryzuje się niskim poziomem emitowanego hałasu i drgań silnika, dlatego urządzenie może z powodzeniem pracować w terenach zabudowanych. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l. Rębak wyposażony jest w sprzęgło cierne rozłączne, którego zadaniem jest rozłączenie napędu silnika od tarczy tnącej w celu płynnego uruchomienia silnika.

W rębaku Skorpion 250 L, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w dwa noże tnące, współpracująca z dwoma nożami podporowymi. Żywotność noży tnących została zoptymalizowana poprzez ich obustronne zaostrzenie, co pozwala na obracanie ich o 180o, a w efekcie dwukrotnie dłuższe ich używanie. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej. Dodatkowo tarcza rębaka spełnia również zadanie wentylatora i wyrzuca uzyskany zrębek przez rurę wyrzutową z możliwością ustawienia jej w jakimkolwiek kierunku na pełnym promieniu 360o.

Rębak Skorpion 250 L wyposażony jest w obrotnicę, umożliwia ona obrót korpusu maszyny do 270o i ustawienie gardzieli w miejsca składowania drewna do zrębkowania.

System podawania materiału składa się z układu dwóch rolek wciągających napędzanych osobnymi silnikami hydraulicznymi z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".

W standardzie jest on wyposażony w jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Rębak Skorpion 250 L otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Rębak wyposażony jest w hamulec najazdowy i postojowy, LED-owe oświetlenie drogowe oraz urządzenie najazdowe (dyszel holowniczy) z regulowaną wysokością zaczepu mamy również do wyboru zaczep kulowy bądź oczko DIN.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

 

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 250 L

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 4620 x 2150 x 2530
Waga [kg] 1770
Średnica gałęzi [mm] 200
Ilość noży 2 tnące + 2 podporowe
Szybkość podawania [mb/min] do 42
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 16
Szerokość zrębka [mm] od 9 do 14
Sposób podawania dwie rolki zębate o napędzie hydraulicznym
Średnica tarczy [mm] 800
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) [mm] 420 x 255
DANE TECHNICZNE SILNIKA
Model silnika LOMBARDINI 1603
Pojemność skokowa [cm3] 1649
Moc silnika [KM] 40,1
Rodzaj chłodzenia ciecz
Rodzaj paliwa olej napędowy
Pojemność zbiornika paliwa [l] 40
Max. zużycie paliwa [l/h] 6
Rozruch elektryczny


Wyposażenie standardowe:

  • Licznik motogodzin.
  • Koło zapasowe.
  • Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
  • LED-owe oświetlenie drogowe.
  • System antyprzeciążeniowy No-Stress.


Wyposażenie opcjonalne:
 

  • Podwyższenie rury wyrzutowej.

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
do góry