Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI CIĄGNIKOWE TARCZOWE

Opis urządzenia

Rębak SKORPION 161 R to maszyna przeznaczona do współpracy z ciągnikami średniej wielkości - (min. moc 60 KM), zawieszana na trzypunktowym układzie z tyłu ciągnika. Rębak posiada lżejszą i bardziej zwartą konstrukcję. Napęd główny pochodzi bezpośrednio z wałka odbioru macy ciągnika (bez multiplikatora i przekładni pasowej).

Przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 285 mm szerokość i 165 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna do średnicy 16 cm.

W rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu rolki o średnicy 220 mm, która ma za zadanie dociskanie i wciąganie materiału oraz dolnej rolki zębatej o średnicy 160 mm. Zastosowany w rębaku wahacz powoduje łatwiejsze i sprawniejsze wciąganie materiału.

Układ wciągania drewna zasilany jest pompą hydrauliczną, która jest w wyposażeniu standardowym rębaka. (nie ma potrzeby korzystania z hydrauliki ciągnika). Rolki napędzane są z tej pompy układem silników hydraulicznych przez przekładnie łańcuchowe.

W rębaku Skorpion 161 R, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w dwa noże tnące, współpracująca z dwoma nożami podporowymi. Żywotność noży tnących została zoptymalizowana poprzez ich obustronne zaostrzenie, co pozwala na obracanie ich o 180 stopni, a w efekcie dwukrotnie dłuższe ich używanie. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej. Dodatkowo tarcza rębaka spełnia również zadanie wentylatora i wyrzuca uzyskany zrębek przez rurę wyrzutową z możliwością ustawienia jej w jakimkolwiek kierunku na pełnym promieniu 360 stopni.

W standardzie jest on wyposażony w jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 161 R

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 2000 x 1950 x 2250
Waga [kg] 530
Średnica materiału [mm] 160
Ilość noży [szt.] 2 tnące + 2 podporowe
Szybkość podawania [mb/min] do 22
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 12
Szerokość zrębka [mm] 9 - 11
Sposób podawania dwie rolki zębate o napędzie hydraulicznym
Średnica tarczy tnącej [mm] 550
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) [mm] 285 x 165
Rodzaj napędu z WOM od ciągnika
Minimalna moc ciągnika [KM] 60


Wyposażenie standardowe:

  • Wałek odbioru mocy.
  • Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
  • Własny system hydrauliczny.
  • System antyprzeciążeniowy No-stress z licznikiem motogodzin.


Wyposażenie opcjonalne:
 

  • Podwyższenie rury wyrzutowej.

 

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
do góry