Ciągnikowy rębak bębnowy Skorpion 350 RBP do przyczepy zrywkowej
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI CIĄGNIKOWE BĘBNOWE

Opis urządzenia

Skorpion 350 RBP to profesjonalny rębak bębnowy przystosowany do współpracy z przyczepa zrywkową, współpracujący z ciągnikiem rolniczym o mocy minimum 100 KM (540 obr/min). Ze względu na duże możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych odpadów drzewnych to 25 cm) znakomicie sprawuje się przy rozdrabnianiu pni drzew i rozłożystych gałęzi. Przestrzeń załadunku drewna (gardziel) ma wymiary 375 x 340 mm.
 
Rębak ten oferowany jest głównie firmom działającym w branży leśnej. Konstrukcja rębaka osadzona została na podstawie umożliwiającej mocowanie rębaka bezpośrednio na przyczepie zrywkowej. W celu montażu lub demontażu rębaka na przyczepie zrywkowej został on wyposażony w dokręcane nogi z regulacją ich wysokości (umożliwia to wjazd przyczepą zrywkową pod rębak). Rozwiązanie takie daje możliwość wykorzystania przyczepy jako podwozia do ciągnięcia rębaka a zainstalowany na przyczepie hydrauliczny dźwig (żuraw) usprawnia pracę rębakiem.
 
Standardowo w rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy 380 mm oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 750 mm, którą poprzedza składana hydraulicznie klapa załadowca wyposażona w dodatkową gąsienicę o długości 630 mm. Praca rębakiem z systemem gąsienicowym zapewnia osiągnięcie wysokiej wydajności.
 
Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania materiału do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 28 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu.
 
Zastosowanie układu 2 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne cięcie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Konstrukcja noży umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm tym samym wydłużając ich żywotność.
 
W rębaku zastosowano sito o otworach 30x30 lub 50x50 mm, które zapewnia osiągnięcie regularnego zrębka. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową.
 
W rębaku zastosowano hydraulicznie składaną rurę wyrzutową wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° realizowaną za pomocą Joysticka.
 
Rębak w standardzie wyposażony jest również w jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program "grube drewno", "cienkie drewno" umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.
 
Zrębek uzyskany z odpadów drzewnych może zostać wykorzystany w wielu celach, zarówno energetycznych jak i przemysłowych czy też nawet dekoracyjnych. Zakup rębaka Skorpion 350 RBP jest optymalnym rozwiązaniem dla firm oraz przedsiębiorstw rozwijających swoją działalność w nowoczesnym i ekologicznym kierunku.
 
 

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 350 RBP

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 2070 x 2220 (3160)* x 2590 (3710)*
Waga [kg] 2200**
Średnica materiału [mm] pień do 250
Ilość noży (zależna od wersji bębna tnącego [szt.] 2 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania [mb/min] do 21
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 16
Szerokość zrębka [mm] do 28 mm w zależności od materiału
Sposób podawania rolka i podajnik gąsienicowy
o napędzie hydraulicznym
Średnica bębna [mm] 520
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) [mm] 375 x 340
Długość gąsienicy [mm] stół 750, klapa 630
Sito - oczko [mm] 30x30 lub 50x50
Minimalna moc ciagnika [KM] 100

()* - wymiar po rozłożeniu w trakcie pracy, (sam rebak, wymiary bez nóg)
()** - waga samego rębaka
   

Wyposażenie standardowe:

  • Hydraulicznie składany stół załadowczy (klapa) wraz z gąsienicą załadowczą.
  • Hydraulicznie składana rura wyrzutowa wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° i deflektowem.
  • Wałek odbioru mocy.
  • Własny system hydrauliczny.
  • Sterowanie za pomocą Joysticka.
  • System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
do góry