Ciągnikowy rębak bębnowy Skorpion 350 RB
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI CIĄGNIKOWE BĘBNOWE

Opis urządzenia

Skorpion 350 RB jest rębakiem bębnowym, współpracującym z ciągnikiem rolniczym o mocy minimum 100 KM (540 obr/min). Ze względu na znaczne gabaryty zrębkowanego materiału o średnicy do 25 cm rębak dedykowany jest do mechanicznego załadunku odpadów drzewnych za pomocą hydraulicznego dźwigu (żurawia), w standardzie wyposażony jest w podstawę do jego zamocowania. Duża przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 375 x 340 mm umożliwia rozdrabnianie rozłożystych gałęzi i innych objętościowo obszernych odpadów drzewnych.

W rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągająco - dociskającej o średnicy 380 mm oraz stołu załadowczego z zębatym podajnikiem gąsienicowym długości 680 mm, który poprzedzony jest składaną ręcznie klapa załadowczą. Do załadunku mechanicznego rębak może być wyposażony w hydraulicznie składaną klapę załadowczą wyposażoną w dodatkowy podajnik gąsienicowy o długości 600 mm. Tak zaprojektowany systemem gąsienicowy usprawnia prace operatorom rębaka i gwarantuje osiągnięcie wysokiej wydajności.

Układ wciągania drewna zasilany jest pompą hydrauliczną, która jest w wyposażeniu standardowym rębaka, rolka i gąsienice są napędzane z tej pompy układem silników hydraulicznych wraz z reduktorami.

Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 28 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu zaś gruby zrębek jest idealnym materiałem do celów opałowych lub do sprzedaży na cele przemysłowe.

Zastosowanie układu 4 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne cięcie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Konstrukcja noży umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 55 mm tym samym wydłużając ich żywotność.

Zapewnienie regularnego zrębka jest osiągane dzięki zastosowaniu sita zamontowanego pod bębnem tnącym. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o 360° (rębak może być wyposażony również w hydraulicznie składaną rurę wyrzutową wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° realizowaną za pomocą Joysticka).

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, co pozwala na holowanie maszyny po wszystkich typach dróg. Typowe zastosowanie osi jezdnej bez hamulca pozwala Skorpionowi 350 RB na poruszanie się z prędkością do 25 km/h. Może być on również wyposażony w oś jezdną z zawieszeniem resorowanym (do 40 km/h) lub pneumatycznym (do 80 km/h) – obie osie posiadają hamulec pneumatyczny.

Rozwiązanie usytuowania stołu załadowczego pod kątem 90° w stosunku do kierunku jazdy pozwala na jednoczesny transport rębaka i lekkiej przyczepy za pomocą jednego ciągnika (rębak posiada zaczep holowniczy).

Rębak wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

W wyposażeniu standardowym Skorpiona 350 RB mamy do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych w Europie systemów No-stress. Automatycznie zapobiega on przeciążeniu układu napędowego dzięki czasowemu zatrzymaniu układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Zrębek uzyskany z odpadów drzewnych może zostać wykorzystany w wielu celach, zarówno energetycznych jak i przemysłowych czy też nawet dekoracyjnych. Zakup rębaka Skorpion 350 RB jest optymalnym rozwiązaniem dla firm oraz przedsiębiorstw rozwijających swoją działalność w nowoczesnym i ekologicznym kierunku.
 

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 350 RB

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 4000 x 2260 (2760)* x [2650 standardowa rura wyrzutowa] [2670 (4000)* składana rura wyrzutowa]
Waga [kg] 2450** bez dźwigu
Średnica materiału [mm] pień do 250
Ilość noży [szt.] 4 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania [mb/min] do 21
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 16
Szerokość zrębka [mm] do 28 mm w zależności od materiału
Sposób podawania rolka i podajnik gąsienicowy
o napędzie hydraulicznym
Średnica bębna [mm] 520
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) [mm] 375 x 340
Długość gąsienicy [mm] stół 680, (klapa 600)***
Sito - oczko [mm] 30x30 lub 50x50
Minimalna moc ciagnika [KM] 100

()* - wymair po rozłożeniu
()** - waga i gabaryt zależy od wyposażenia rębaka
()*** - występuje w opcji

 

Wyposażenie standardowe:

 • Oś jezdna do 25km/h.
 • Ręcznie składana klapa załadowcza bez gąsienicy.
 • Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
 • LED-owe oświetlenie drogowe.
 • Wałek odbioru mocy.
 • Własny system hydrauliczny.
 • System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.


Wyposażenie opcjonalne:
   

 • Oś jezdna z zawieszeniem resorowanym do 40 km/h lub zawieszeniem pneumatycznym do 80 km/h, osie wyposażone w hamulec pneumatyczny.
 • Hydraulicznie składany stół załadowczy (klapa) wraz z gąsienicą załadowczą.
 • Hydraulicznie składana rura wyrzutowa wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° i deflektorem.
 • Podwyższenie rury wyrzutowej.
 • Dźwig hydrauliczny (żuraw).
 • Sterowanie za pomocą rozdzielacza hydraulicznego lub Joysticka.

 

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
do góry